piatok 4. septembra 2015

Zámek Dobŕíš - ČR


Hneď ako sa starký dozvedel, kedy sa vraciame do čiech, naplánoval si výlet za nami. Nevedel sa už dočkať vidieť vnúčika po ročnom odlúčení. My sme veľmi radi, že za nami hneď tak mohol pricestovať a vychutnávame si spoločne každý jeden deň.
Dnes sme navštívili krásny zámok v Dobříši


Nie som žiadna umelecká fotografka ani sa o to nesnažím, no chcem vždy zachytiť také tie bežné momenty, ktoré tak ľahko zabúdame, detaily, ktoré si častokrát ani nevšimneme a hlavne zachytiť spomienku, ktorá nám ostane na pamiatku.


Zámek Dobříš je zhruba polhodinu jazdy autom po dialnici od Prahy. Tieto miesta spája aj autobus zo smíchovského nádraží či vlakové spojenie.
Zámek hneď zaujme svojím krásnym rokokovým vzhľadom, slúži ako hotel, organizujú sa tu svadby, prohlídky a pronájmy.Jednou z jeho dominant je aj Francúzska zahrada. Je vzácnou ukážkou rokokovej záhradnej architektúry, ktorá je perlou záhrad v Českej republike. Strihané ploty tvoria labirinty, ktoré vás vedú k hlavným bodom záhrady ako je fontána k napájení Heliových koní, Oranžerie, Památník vysazení Ondater na evropském kontinentu.

Hrad Vargač, je súkromým majetkom
Fontána Heliových koní. Časť fontány je pôvodná, niektoré sochy museli byť rekonštruované.
Moje Heliove kone :)
Časti a sochy z originálnej stavby, ktoré už nebolo možné zrekonštruovať sú vystavené k prehliadke.Oranžerie
Krásny výhľad na jedno z jazier v Dobříši. Výstup je v rekonštrukcii a tak aspoň symbolický zoom 


 A vyfotila som program na september/září aby ste si mohli vybrať správny dátum navštíviť toto krásne mesto a jeho zámek
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára