utorok 25. augusta 2015

Hojivá mastička na drobné poranenia + zoznam byliniek pre drobné ranky


Tento rok bol na oškreté kolená bohatý! Ale hovorí sa, že oškreté kolená sú len dôkazom toho pravého detstva. Mám určite radosť, že malý je plný života a túhy spoznávať nové veci. Mama je tu potom od toho, aby pofúkala boliestku a poprípade vyrobila hojivú mastičku.
Tak poďme na to!


Tento rok som vyskúšala mastičku z Arniky
Všetky ingrediencie môžete zakúpiť na Kosmetikahrou.cz

Arnika - macerát 40ml

Arnika je veľmi liečivá bylinka, kúpila som sušené plody a podľa návodu na maceráciu vyrobila macerát. Návod môžete nájsť na stránkach kosmetikahrou klik tu

Môžete si vybrať ľubovolnú bylinku podľa vašej chuti. 

Vo vodnej kúpeli začneme topiť postupne od ingrediencie, ktorej to trvá najdlhšie - včelí vosk. Dávame pozor na teplotu a pridáme bambucké maslo a oleje. Chvíľu jemne miešame, nalejeme do dózičky a necháme stuhnúť. Tentokrát nešľaháme, vznikne nám tuhšia mastička, ktorú aplikujeme priamo na oškreninky.

Avokádový olej je hojivý, regenerujúci a pôsobí priam zázračne na drobné poranenia aplikovaný pravidelne až do zahojenia. 

Pri poranení treba ranu najprv umyť čistou vodou a vydezinfikovať. Na drobné ranky používam Tea tree olej. Je lepšie nechať ich voľne dýchať - rýchlejšie sa tak hoja.  Najlepší liek je pusinkovať, hladiť, fúkať, ono to vraj skutočne funguje ovela viac ako si uvedomujeme. Ľudský dotyk dokáže liečiť, je to istý prenos energie, sila myšlienok každej maminky k jej milovanému dieťatku aby sa boliestka zahojila a drobček bol opäť fit. A funguje to najlepšie!

Ktoré bylinky vám môžu pomôcť pri drobných rankách

Ľubovník bodkovaný – slúži na hojenie rán a kožných vredov, v lekárni ho dostanete vo forme oleja.
Repík lekársky – pôsobí protizápalovo, osoží pri hojení rán. Použitie: 1 čajová lyžička na 1/4 litra vody, zaparte a nechajte krátko vylúhovať.
Praslička roľná – vhodná na obklady pri kožných chorobách. Nechajte zapariť jednu vrchovatú čajovú lyžičku na 1/4 litra vody.
Kostihoj lekársky – podporuje hojenie rán a vytváranie náhradných tkanív aj s kosťotvornými účinkami. Použitie: vrchovatú čajovú lyžičku čajovej zmesi zaparte 1/4 litrom vriacej vody, nechajte tri minúty lúhovať. Pite tri až štyri šálky denne.
Rumanček pravý – je vynikajúcim prostriedkom pri zápaloch, reume, seknutí v krížoch, kožných nádoroch, vredoch a ťažko sa hojacich vyrážkach. Pôsobí upokojujúco. Na výplachy: 1 lyžicu rumančeka zalejte 1/2 litrom vody.
Skorocel kopijovitý – vhodný na hojenie rán, aj po bodnutí hmyzom. Jednu vrchovatú čajovú lyžičku na 1/4 litra vody zaparte a krátko vylúhujte.
Nechtík lekársky – vhodný na hojenie rán, zbavuje telo toxínov, pomáha pri plesniach nôh. Použitie: 1 vrchovatú čajovú lyžičku zaparte 1/4 litrom vriacej vody, krátko lúhujte.
Alchemilka obyčajná – urýchľuje hojenie rán, kožných vredov, ekzémov a vyrážok. Použitie: 1 plná čajová lyžička na 1/4 litra vody.
ZdrojŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára