nedeľa 26. júla 2015

Indiánske čelenky


Indiánske čelenky som zahliadla u mojej známej a prišlo mi to ako milý nápad pre našich drobcov.
Využiť ich môžete ako témat oslavy narodenín a ušiť ich pre celú partiu, nie je to nič zložité ani čas požierajúce. A kto si ich nemôže ušiť sa dozvie, kde ich môže rovno zakúpiť!


Výroba je jednoduchá a v celku rýchla, ale ak by ste si čelenky radšej kúpili môžete ich nájsť v Kidtown-u od výrobcu Lumpka. Má krásny výber, rôzne materiály a ak by nestačili čelenky pre malých indiánov, nájdete v jej ponuke aj krásne korunky pre princezny. 

*

Návod

Vyberieme látky, ktoré si nakombinujeme ako "perie".
Vystrihneme do tvaru zajačích ušiek, je pekné ked sa trošku odlišujú, jedno nižsie, vyššie, širšie, užšie...


Každé períčko obšijeme po stranách, spodok necháme otvorený aby sme mohli látku prevrátiť a obšijeme si ju aj zvonku. Pierka tak budú menej nadýchané a výzorom viac pripomínať skutočné pierka. 


Odmeráme obvod hlávky malého indiána, rozhodneme sa koľko chceme mať pokryté látkou a od kadiaľ pojde guma. Použila som pruženku, je veľmi jemná a hlávku určite nebude moc sťahovať ani tlačiť.Čelenková časť - okraje zahneme, môžeme zažehliť alebo použiť obojstrannú pásku, prehneme na pol a obšijeme. Obšila som aj spodok hoci to nebolo treba z dôvodu že to bol jeden celok látky (ale ako vidíte v žltej čelenke to boli dva kusy a tam sa to pekne obšiť musí), mne sa viac páčilo mať to obšite hore aj dole. Konce necháme otvorené a vložíme tam pruženku.Obšité pierka budeme počas šitia vkladať do pásu čelenky a šiť po celej dĺžke


Zašijeme konce s pruženkou a je hotovo. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára