nedeľa 10. júla 2016

Telový balzam z Grepu, Vanilky a Caffeinu

Taká rychlovka so sviežou vôňou, a podporou odvodňovania tela.


Markét ma už ženie nech ideme, tak rýchlo vám to sem šupnem, a my pádime von.

Ingrediencie


20g Kokosový olej BIO
60g Bambucké maslo nerafinované
10g Včelieho vosku
2g Caffeinu
1 lusk Vanilky - nemusí byť

Pracujeme vždy s olejmi LZS (Lisované za studena) v Bio kvalite, s certifikovanými maslami a  Silicami (esenciálne oleje)Pred prácou si vydezinfikujeme všetky pracovné pomôcky a pracovnú plochu.


Ja som chcela mať v kréme vanilkové guličky z vanilkového lusku. Ale môžete to vyrobiť kľudne bez toho, a vlastne vôbec ju do receptu pridávať nemusíte.

Ak vanilkovej vôni podliehate, určite si vyrobte macerát, viac o ňom, a základnom postupe pri výrobe šlahaného krému nájdete tu klik

Roztopíme ako prvý vosk, pridáme bambucké maslo, a ako posledný kokosový olej. Pozor na teplotu, aby nám bambucké nezhrčkavelo...

Odložíme do chladničky, a necháme stuhnúť, na krustičku. 
Vyšlaháme, pridáme Caffein, esenciálne oleje, a je hotovo.

Krém je veľmi hutný, doporučujem skôr na noc.
Grapfruit - pomáha telu odvodňovať sa, a hlavne, nabudzuje skvelú náladu. Určite to vyskúšajte, patrí k najobľúbenejším vôňam môjho manžela :)

Keďže patrí k citrusovým vôňam, nevystavujeme sa slnečnému žiareniu, kôli jeho fotosensibilite.  Najlepšie je natrieť sa na noc, a nechať silu esenciálneho oleja pracovať.

PS - Objavila som (pre mňa)- novú značku kvalitných Esenciálnych olejov s názvom Florihana, určite mrknite na webky, a ak vás zaujíma viac, počkajte si na článok o Katke, a jej láske k aromaterapii.

Krusta z chladničky, môžeme šľahať


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára