pondelok 11. júla 2016

Naša rodinná Aromaterapeutka Katka, a (nielen) kvalitné esenciálne oleje FlorihanaSobotné popoludnie sme strávili na Statku u Škodů, kde nás majiteľka Marcela previedla po ich krásnom pozemku...a viete, že s Leom máme na tie "zenové" miesta čuch. Toto je rozhodne zenovo pozitívne.  Statek je v blízkosti Prahy, ale v obklopení zelene. Ak by sa vám nechcelo nocovať v krásnych starožitných izbách, môžete relaxovať pod hviezdami v stane, a privoniavať k čerstvej levanduli. Na statek nás pozvala Katka, celým menom Kateřina Kloudová, certifikovaná aromaterapeutka, a distributorka produktov Florihana pre Českú republiku
.


Možno sa pýtate "no ale prečo"? S Katkou sme na seba prvý krát narazili na Sustainability day festivale, ktorý sa konal v Prahe. Jej stánok ma zaujal "Miešaním osobného parfému" z esenciálnych olejov, a pre mňa novou značkou Florihana. A Katku zas oslovil môj blog, a praktické užívanie aromaterapie u nás doma.

Spája nás nadšenie, a hlboká láska k sile esenciálnych olejov, k prírode, pokoju, práci s dušou, a energiami, ktoré z ľudí vyžarujú. Aromaterapia, je úžasná "medicína", a u nás doma tvorí celú lekárničku. Pri bolestiach hlavy vám kvapnem pepermintový esen.olej za krk, a pri závrati zázvorový na zapästie. Jej využitie je mnohostranné od fyzickej bolesti, až po naladenie pohodového stavu psychiky, vyhubenia mravcov v kuchyni, po čistenie domácnosti.

Ale pozor, hoci Aromaterapia vychádza z prírodných produktov, aj tu platia určité bezpečnostné pravidlá. Vždy si musíte starostlivo naštudovať esenciálny olej, s ktorým chcete pracovať, pretože nie všetky sú vhodné pre deti, tehotné, alebo pri rôznych zdravotných komplikáciách.
(Napíšem k základom ich využívania článok, a hodím sem link.)

Ideálne riešenie je, nájsť si svojho certifikovaného aromaterapeuta, a v prípade potreby s ním všetko prediskutujete.

Osobne Vám môžem doporučiť Katku, ktorá je vyštudovaná, certifikovaná aromaterapeutka, a pracuje nielen hlavou, ale aj srdcom.  Okrem aromaterapeutických rád, vám dokáže namiešať parfém "na telo". Preklepne si vás, odhadne váš vnútorný oheň, a "Voilá!" unikátny, parfém, z čistých esenciálnych olejov, vyrobený špeciálne pre vašu vnútornú energiu.

Florihana

Je destiléria na juhu Francúzska, ktorá zaručuje kvalitu svojich výrobkov, a ponúka esenciálne oleje, rastlinné oleje, hydroláty, aj BIO kosmetiku. Všetky ich obaly sú recyklovateľné, a k spracovaniu využívajú "know how" technológiu tzv. "flash détente", vďaka ktorej prebieha parovodná destilácia pri veľmi nízkych teplotách od 40C-80C. Zachovajú sa tak vlastnosti molekúl, ktoré sú veľmi blízke molekúl vytváraných rastlinami.

Viac o Florihane, sa dočítate tu klik.Na webstránkach sa dočítate viac informácií, k produktom, a odporúčam vždy rozkliknúť "Soubory ke stažení", kde nájdete aj praktické využitie, kontraindikácie, analýzu, a ďalšie podstatné informácie.


Dobré správy sú, že s Katkou sa budeme príležitostne dopĺňať na našich workshopoch, môžete sa tak tešiť na informácie k aromaterapii z pravej ruky.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára